acicehre.org https://www.acicehre.org Acı Çehre, Kullanımı ve Faydaları tr-TR hourly 1 Copyright 2020, acicehre.org Sun, 25 Jan 2015 00:00:00 +0000 Fri, 21 Feb 2020 00:00:00 +0000 60 Acı Çehre Otunun Zararları https://www.acicehre.org/aci-cehre-otunun-zararlari.html Tue, 27 Nov 2018 03:21:11 +0000 Acı Çehre Otu Zararları; Ak diken otu olarakda bilinen acı çehre otu, zayıflama özelliğinden dolayı son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir bitkidir. Alternatif tıpta birçok uzmanın zayıflamaya katkı sağlayan mucize bir Acı Çehre Otu Zararları; Ak diken otu olarakda bilinen acı çehre otu, zayıflama özelliğinden dolayı son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir bitkidir. Alternatif tıpta birçok uzmanın zayıflamaya katkı sağlayan mucize bir bitki olarak adlandırdıkları bu ot tamamen bitkisel olması ve içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmaması nedeniyle kilo problemi olan kişiler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Kilo verilmesi dışında kabızlık problemine oldukça etki eden, bağırsak temizleyici ve düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve hücre yenileyici özelliği de bulunan acı çehre otu her bitki gibi doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde fayda sağlamaktadır. Ancak bilinmelidir ki yanlış kullanım ve bu otun içerisinde bulunan bazı özellikler nedeniyle acı çehre otunun zararlı etkileri ortaya çıkmaktadır.

Acı Çehre Otu Zararları Nelerdir,
 • Zayıflama hapı ve çay olarak tüketilen bu ot vücutta su kaybına neden olur. Zayıflamada oldukça etkisi olan bu otu kullanan kişiler genellikle su kaybına bağlı olarak kilo vermeleri nedeniyle genellikle ilk kullanıldığı zamanlarda vücutta meydana gelen su kaybının dengede tutulmasında zorluk yaşanabilir.
 • Vücutta su kaybına neden olan acı çehre otu bu yan etkisinden dolayı mide ve sindirim sisteminin zarar görmesine neden olur. Bu durumda mide kramplarına ve ishale yol açar.
 • Acı çehre otu bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olur ve bu durumda grip ve birçok hastalığın daha şiddetli ve sık yaşanmasına yol açar.
 • Esansiyel yağ asitlerinin emilmesini engelleyen acı çehre otu bu özelliğinden dolayı vücutta gerekli olan temel gıdaların emilmesini büyük oranda engeller ve bu durum da kişinin hızlı olarak kilo vermesini sağlar. Ancak vücudun ihtiyaç duyduğu temel gıdaların vücutta bulunmamasına neden olarak birçok hastalığın ortaya çıkmasına yol açar.
 • Karaciğer değerlerini yükselten bu ot, karaciğer iflasına sebep olabilir.
 • Bünyesi hassas kişilerde bulantı, kusma ve baş dönmesi gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.
 • Vücutta bulunan vitamin ve mineral emilimini azaltacağı için kişide aşırı derecede yorgunluk, uykusuzluk ve halsizlik görülebilir. 
 • Kişi acı çehre otu ile beraber farklı bir ilaç kullanıyorsa ilacın hastalık üzerindeki etkisinin yok olmasına neden olur ve bu durumda hastalığın iyileşme süresini uzatır.
 • Hızlı kilo verme özelliğinden dolayı kalp çarpıntısı sorununun ortaya çıkmasına neden olabilir. 
 • Karaciğer rahatsızlığı ve şeker hastası olan kişilerin kesinlikle bu otu kullanmaması gerekir. 
Acı çehre otu kullanmaya başlayan kişiler su kaybının vücuda vereceği zararı önlemek için bol bol su içmeli ve acı çehre otunu kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalıdır.
]]>
Acı Çehre Tohumu İshal Yaparmı https://www.acicehre.org/aci-cehre-tohumu-ishal-yaparmi.html Tue, 27 Nov 2018 15:56:59 +0000 Acı Çehre Tohumu İshal Yapar Mı; Acı çehre tohumu, zayıflama bitkisinin en önemli özelliğinden biridir. Tamamen bitki kökenlidir. İçinde kimyasal madde hiçbir şekilde bulunmadığından düzenli kullanılmaya başladığınızda Acı Çehre Tohumu İshal Yapar Mı; Acı çehre tohumu, zayıflama bitkisinin en önemli özelliğinden biridir. Tamamen bitki kökenlidir. İçinde kimyasal madde hiçbir şekilde bulunmadığından düzenli kullanılmaya başladığınızda en az üç beden kadar incelme gözle görülür. Zayıflama yönteminde acı çehre tohumu bir mucize olarak görülür. Zayıflamayla beraber kabızlık sorunu yaşayan kişiler kesin çözüm olarak acı çehre tohumunu kullanıyor. Hücre yenileyici, bağırsak düzenleyici ve ciltte sıkılaştırma özelliği var. Bu nedenden kaynaklı kadınlar arasında rekabetle bu bitkiyi kendilerine çözüm olarak görüyorlar. 

Acı Çehre Tohumu Zararları,

Zayıflama etkisiyle mucize bir bitki olduğundan kaynaklı, genelde hızlı su kaybına dayanarak kilo verirler. Özellikle ilk kullanılan dönemde vücutta oluşan su kaybını dengede tutmak çok zordur. Acı çehre tohumu ishal ve karın ağrısı ile enderde olsa kendini göstermeye başlayan insan vücudunda zararları ortaya çıkar. Bu zamanla rutin hale gelir. Genellikle sabah ve akşamları içilen açı çehre tohumu vücuttaki su kaybını hızla yükseltmeye başlar. Bununla birlikte mide krampları ve ishale eşlik eden en büyük zarar bağışıklık sisteminin çökmesidir. Bağışıklık sisteminin çökmesi ile vücut hastalıklara karşı savunmasız ve yenik düşüyor. Bağışıklık sistemi etkisini yitirdiğinden kaynaklı,daha kolay hastalanmak mümkün oluyor. Beslenme düzenine dönülmesi halinde bağışıklık sisteminde olan etki ortaya çıkmaya başlıyor.  Acı çehre tohumu ishalle birlikte baş ağrısı, grip ve burun akıntısı olmak üzere pek çok hastalığa yol açar. Bu hastalıklar daha sık ve şiddetli şekilde ilerler. 

Vücuttaki temel gıdalar, vitaminler, vücuttaki su ve aminoasitler esanslı yağ asitlerini antioksidanların vücutta emilim yapmasını engeller. Bu yüzden acı çehre tohumu kullananlar hızla kilo kaybına yol açtığı için insan hayatını büyük bir oranda etkiler. Vücut sisteminin her an ihtiyaç duyduğu su kaybı ile ishal olmak kaçınılmaz olur. Vücudumuzun % 70'i sudan oluştuğu için burada kaybedilen su miktarının ciddi kilo düşmesine sebep olacağını düşünürsek buda acı çehre tohumunun başarılı olduğunu gösterir. Acı çehre tohumu ishal yaparak kilo kaybettiriyor ise vücut için gerekli olan besin emilimini bozar. Bağırsak sorunlarına yol açar. Buda sizi bu şekilde ishal yaptığından kaynaklı vücudunuzu da yorar. Hayatınız bu şekilde yorucu hale gelir. Yaşam standartlarını büyük oranda etkiler. Bu nedenden  kaynaklı acı çehre tohumunu kullanmanız pek önerilmez. Doğal ve sağlıklı yollardan zayıflamak sizin için daha iyi olacaktır. Diyetisyenlerden yardım alarak sağlıklı bir şekilde zayıflamanız mümkün olur.
]]>
Zayıflamak İçin Acı Çehre https://www.acicehre.org/zayiflamak-icin-aci-cehre.html Wed, 28 Nov 2018 00:41:11 +0000 Zayıflamak İçin Acı Çehre, Hem daha hızlı hem de sağlıklı zayıflama isteği insanları çeşitli yollar denemek için hareketlendirmektedir. Sağlıklı ve kontrollü bir şekilde zayıflamanın temel kuralı dengeli ve Zayıflamak İçin Acı Çehre, Hem daha hızlı hem de sağlıklı zayıflama isteği insanları çeşitli yollar denemek için hareketlendirmektedir. Sağlıklı ve kontrollü bir şekilde zayıflamanın temel kuralı dengeli ve planlı beslenmenin yanında egzersiz olsa da bazı alternatif yöntemler metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olmaktadır. Acı çehre tohumu da bu yöntemlerden biri olup işe yarayan bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Genelde çay olarak tüketilen acı çehre tohumun faydalı ve zararlı yönlerini bilip ona göre kullanmakta fayda olduğunu hatırlatmak gerekir.  

Zayıflamak için acı çehre nasıl kullanılır ve etkisi nasıldır

Acı çehre 75 farklı tohumun karışımı olarak çıkmaktadır karşımıza. Düzenli bir kullanımla ayda 5-6 kilo civarında kilo kaybı oluşturmaktadır. Kabızlık sıkıntısı gideren ve dışkılamayı kolaylaştıran bir bitkidir. Bağırsakların çalışmasına yardım ederek dışkılamayı düzenler ve hızlandırır. Acı çehre tohumu kullanan kişilerde aşırı derece de idrara çıkma durumu da yaşanır. Bundan dolayı vücudun susuz kalmaması için bol miktarda su tüketimi yapılmalıdır. Acı çehre gereğinden fazla kullanıldığında ishal etkisi de ortaya çıkmaktadır. Vücutta oluşan su kaybı ilk etapta size kilo verdiğinizi düşündürse de aslında sudan kaybettirmektedir. Su kaybı olan vücutta yağ kaybı olmamaktadır. Bundan dolayı sağlıklı bir diyetle birlikte kullanılması gerekir.

Ama bir taraftan da yemeklerden önce çay şeklinde tüketilen acı çehre tohumu, tokluk hissi yaratarak daha az gıda tüketimi yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca acı çehre mideye alınan gıdalardaki yağ emilimini önleme özelliğine sahiptir. Vücuda gıda olarak aldığımız yiyeceklerin yağlarını emerek dışkı ile atılmasını sağladığından dolayı kilo verdirme özelliği olduğu kesindir. Fakat bunun yanında sık idrar çıkmayı sağladığından dolayı da vücuda gıdalar yoluyla aldığımız vitamin ve minerallerin idrarla vücut dışına atılmasına neden olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında da vücutta vitamin ve mineral kaybına neden olmaktadır. Ve buna bağlı olarak da halsizlik ortaya çıkmaktadır.

Zayıflamak için acı çehre,  kullanılsa dahi, çok fazla kilosu olan kişiler tarafından kesinlikle tercih edilmemelidir. Çünkü fazla kiloya bağlı olarak ortaya çıkabilen diğer metabolik rahatsızlıklar da bitki kullanımı aksi tesir gösterebilmektedir. Anti depresan ilaç kullanan kişiler, kortizon tedavisi gören kişiler, kalp, böbrek ve şeker hastalığı olanlar kesinlikle acı çehreyi kullanmamalıdırlar.

Herhangi bir rahatsızlığı olmayan kişiler ise bol sıvı alımına dikkat ederek düzenli bir beslenme planının yanında egzersiz yaparak kullanırlarsa acı çehrenin zayıflatma etkisinin çok daha fazla olacağı kesindir.    

]]>
Acı Çehre Hapı https://www.acicehre.org/aci-cehre-hapi.html Wed, 28 Nov 2018 23:28:32 +0000 Acı Çehre Hapı, Acı Cehre zayıflama hapı, son dönemlerde zayıflamak isteyen insanların çok sık olarak kullandığı ve 1 ay gibi kısa bir sürede 7 kiloya kadar zayıflatmayı başarabilen doğal yollardan üretilen bir zayıflama Acı Çehre Hapı, Acı Cehre zayıflama hapı, son dönemlerde zayıflamak isteyen insanların çok sık olarak kullandığı ve 1 ay gibi kısa bir sürede 7 kiloya kadar zayıflatmayı başarabilen doğal yollardan üretilen bir zayıflama hapıdır. Fazla kilolardan şikayetçi olup büro yaşamı gibi hareketsiz bir yaşam tarzı olan insanlar için acı cehre hapı, oldukça faydalı ve ideal bir bitkisel zayıflama yöntemidir. Kekikli acı hapı, yeşil çaylı gibi çeşitleri bulunan ve acı çehre olarak ta bilinen acı çehre zayıflama hapının yararları sadece zayıflama ve incelme üstüne değildir. Acı cehre hapının fiyatı, diğer zayıflama hapları ile aşağı yukarı aynı oranda seyrederken sağlığa faydası bakımından daha fazla olumlu yön bulundurmaktadır. Diğer yandan da acı çehrenin insan sağlığına olan zararları kullananlar açısından en minimum düzeyde şikayete sebep olmaktadır. Bu nadir olarak görülen acı cehre şikayetlerinin hemen hepsi, doktor reçetesi olmadan zayıflama hapı kullanan hasta insanlarda meydana gelmektedir. Acı cehre otunun insan sağlığına zararı genelde sağlığı bozuk olan kişilerde nadir olarak ortaya çıkmaktadır. Sağlıklı kişilerde acı çehre bitkisel zayıflama hapının hiç bir yan etkisi yoktur.

Acı çehre hapı zararları ve yararları

Acı çehrenin yan etkileri çoğunlukla ağır metabolik şikayeti olan obez insanlarda ortaya çıkabilir. Obezite tedavisi gören insanların acı çehre hapının yan etkilerine uğraması bile çok nadiren görülmektedir. Bu sebeple acı çehre hapından şikayetleri olan insanların aslında kendilerinde diğer başka ciddi sağlık sorunları olduğu görülmektedir. Acı cehre zayıflama hapının insan sağlığına faydaları ise saymakla bitmez. İnsanlarda sağlık ve hazım üzerine oldukça fazla faydası olan acı cehre zayıflama hapı, Acı cehre bitkisi tohumundan elde edilmektedir. Avrupa da bulunan bir çok ilaç şirketleri de  Acı Cehre Bitki Tohumu özünden yararlanmaktadır. 

Acı çehre, başka zayıflama hapları gibi kimyasal maddeler içermek yoluyla vücudumuzu doğal olmayan şekilde zayıflama ve yağ yakma sürecine sokmamaktadır. Bunların aksine sanki yeşil çay diyeti yapıyormuş gibi içerisinde bulunan yağ yakıcı bitkisel enzimler yoluyla bitkisel zayıflama ve doğal  incelme sağlamaktadır. Acı çehre hapı kullanan insanlar, acı çehrenin zayıflatıcı etkisinin bir gün gibi kısa bir süre içerisinde etkisini gösterdiğini söylemektedirler. Özelikle bazı kadın forumlarında acı çehrenin kekikli çeşidini kullanan bayanlar, akşam yatmadan önce aldıkları acı cehre hapının sabah uyandıklarında kendilerini 1-2 kilo kadar zayıflattıklarını söylemektedirler. Acı çehre bitkisel diyet hapı da diğer bitkisel diyet ve zayıflatıcı ilaçlar gibi yağ yakıcı metabolizmayı uyaran bazı bitkisel enzimlerin kana karışması sonucunda etkisini göstermektedir. Acı çehre zayıflama hapının tek etkisi zayıflama olmamakta; bunun yanı sıra cildi sıkılaştıran, hazmı hızlandıran, cilt sarkmalarını önleyen, vücuttaki toksin maddeleri temizleyen bir takım olumlu etkileri de vardır.  
]]>
İbrahim Saraçoğlu Acı Çehre https://www.acicehre.org/ibrahim-saracoglu-aci-cehre.html Thu, 29 Nov 2018 00:49:31 +0000 İbrahim Saraçoğlu Acı Çehre; İbrahim Saraçoğlu Acı çehre ile mucizevi bir ürün ortaya çıkarmıştır. İbrahim Saraçoğlu Acı çehre ürünü, zayıflamanın yanı sıra kabızlık gibi sorunları da ortadan kaldırmaktadır. İbrahim Saraçoğlu Acı Çehre; İbrahim Saraçoğlu Acı çehre ile mucizevi bir ürün ortaya çıkarmıştır. İbrahim Saraçoğlu Acı çehre ürünü, zayıflamanın yanı sıra kabızlık gibi sorunları da ortadan kaldırmaktadır. İbrahim Saraçoğlu Acı çehre ürünü bağırsakları düzenler, temizler, hücreleri yeniler, cildi sıkılaştırır ve zayıflama esnasında cilt sarkmalarını engeller. İbrahim Saraçoğlu Acı çehre ürünü, kısa bir sürede hızlı bir şekilde kişinin zayıflamasının sağlar. İbrahim Saraçoğlu Acı çehre ürünü ile zayıflamak isteyen kişiler ayda yaklaşık olarak 8-10 kilo verebilmektedir. İbrahim Saraçoğlu acı çehre ürünü alternatif tıp dünyasındaki en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. 

İbrahim Saraçoğlu Acı Çehre Faydaları; 
 • İdrar söktürür, 
 • Kolesterolü dengeler, 
 • Gaz oluşumunu engeller, 
 • Kabızlığı engeller, 
 • Şişkinliği ve hazımsızlığı önler, 
 • Cildi sıkılaştırır, 
 • Hücreleri yeniler,
 • Bağırsakların çalışmasını düzenler ve temizler, 
 • Zayıflama esnasındaki deri sarkmalarını engeller, 
İbrahim Saraçoğlu Acı Çehre İçeriği;

İbrahim Saraçoğlu acı çehre ürününün içerisinde yetmiş beş farklı şekilde bitki tohumu bulunmaktadır. 

İbrahim Saraçoğlu Acı Çehre Kullanımı;

İbrahim Saraçoğlu Acı çehre bitki tohumu öğünlerden sonra ılık su ile tüketilmelidir. İbrahim Saraçoğlu acı çehre tohumunun, bu şekilde tüketilmesi tokluk hissi uyandırarak gereğinden fazla yemek yenmesini engeller. İbrahim Saraçoğlu Acı çehre tohumu gıdaların içerisinde bulunan yağların mide tarafından emilmesini önüne geçer ve yağ emilimini iyice düşürerek zayıflama etkisi gösterir. Ayrıca kötü kolesterolün ve trigliseridin vücuttan atılmasına yardımcı olur. İbrahim Saraçoğlu Acı çehre ürünü, vücut için gerekli olan mineraller ve vitaminlerin dışında kilo yapmaya neden olan maddelerin emilmesine engel olur. 

İbrahim Saraçoğlu Acı Çehrenin Yan Etkisi;

İbrahim Saraçoğlu Acı çehre ürünün, herhangi birinden bir etkisi yoktur. Kullanmaya başladıktan sonra üç saat içerisinde etki göstermeye başlar ve bir günde üç, dört kilo zayıflama sağlayabilir. İbrahim Saraçoğlu Acı çehre ürünü, hızlı ve etkili bir kilo verme şeklidir. İbrahim Saraçoğlu Acı çehre ürünü ile tabi ve bitkisel bir yöntemle zayıflamış olursunuz. Bu ürün içerisinde hiçbir şekilde kimyasal bir madde bulunmamaktadır. Ürünü bıraktıktan sonra kesinlikle kiloların geri alınması gibi bir durum söz konusu değildir. İbrahim Saraçoğlu Acı çehre ürünü ile bitkisel ve doğal olarak zayıflanır. 
]]>
Acı Çehre Macunu https://www.acicehre.org/aci-cehre-macunu.html Thu, 29 Nov 2018 21:44:24 +0000 Acı çehre macunu; Acı çehre alternatif tıp dünyasının tedavi yöntemlerinden birisidir. Tohumları kullanılan bu bitkinin birçok kullanım şekli vardır. Bunlardan bir tanesi de macun formundaki halidir. Genellikle uzmanlar zayıfla Acı çehre macunu; Acı çehre alternatif tıp dünyasının tedavi yöntemlerinden birisidir. Tohumları kullanılan bu bitkinin birçok kullanım şekli vardır. Bunlardan bir tanesi de macun formundaki halidir. Genellikle uzmanlar zayıflama yöntemi olarak çok sık olarak kullansa da acı çehre macunu daha çok kabızlık gibi sindirim yolu sorunlarında tedavi amaçlı olarak kullanılmaya yöneliktir. Kabızlık rahatsızlığının giderilmesi ile kişilerde zayıflama gibi olumlu etkileri de vardır. Acı çehrenin içerisinde aslında yetmiş beş farklı bitkinin tohumu vardır. Bunların hepsi karıştırılarak elde edilmektedir. Tek başına da kullanılan bu bitkinin tohumları diğer tohumlar ile karıştırıldığında daha yüksek bir etkiye sahiptir. 

Acı çehre macunu kullanım alanları;
 • Zayıflama,
 • Kabızlık,
 • Bağırsak düzenleyicisi,
 • Temizleyici,
 • Cildi sıkılaştırıcı,
 • Hücre yenileyici,
 • Zayıflamadan kaynaklı cilt sarkmalarında bu acı çehre macunu kullanılmaktadır. 
Daha öncede belirtiğimiz gibi birden çok yapılış şekli olan acı çehrenin macun formu cilt ile ilgili sarkma ve hücre yenileme özelliklerinde çok sık olarak kullanılmaktadır. 

Acı çehre macunu faydaları;

Öncelikli olarak ana kullanım nedeni bağırsak düzenleyici etkisidir. Bunların dışında insan bedeni için, en çok ikinci sırada cilt sıkılaştırıcı etkisi ve hücre yenileme özellikleridir. Ana neden bağırsak düzenleyici olsa da kullanımı esnasında cilt ve hücrelere olan olumlu etkileri de azımsanmayacak boyutlardadır. Ayrıca kolesterolü dengeler ve idrar söktürücü etkiye sahiptir. Erkeklerde prostat sorunlarında ve birçok kişide böbrek hastalıklarında olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Şişkinlik gaz gibi mide sorunlarını da rahatlatan ve kişilerde sindirim sistemi rahatsızlıklarını ortadan kaldırıcı etkisi de vardır. 

Acı çehre macunu kullanım şekli;

Bu bitki tohumu karışımlarından elde edilen bir macun çeşididir. Bol su ile tüketilmesi gerekmektedir. Günde üç defa yemeklerden bir yarım saat önce alınması ve sürekli su tüketimi yapılması gerekmektedir. Böylelikle hem tokluk hissi vermesi hemde bağırsakları çalışmaya hazırlaması daha kolay olmaktadır. Özellikle fazla yemek yenmesini kişilerde engelleyerek sindirim sistemindeki mide bağırsak gibi organların düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayarak kişilerde zayıflama belirtileri başlatmaktadır. Acı çehre macunun bağırsak üzerindeki etkisi ince bağırsakta oluşan besin emiliminin düşürülmesi ve vücut için gerekli vitamin ve minerallerin alınarak geri kalan kilo yapıcı maddelerin emilmesine mani olmasıdır. Böylelikle kişilerin kilo alımını durdurup zayıflamasına neden olabilmektedir.

]]>
Emziren Anneler Acı Çehre Kullanabilirmi https://www.acicehre.org/emziren-anneler-aci-cehre-kullanabilirmi.html Fri, 30 Nov 2018 20:49:37 +0000 Emziren Anneler Acı Çehre Kullanabilir mi, Emzirme dönemi bir anne için hayatındaki en özel ve güzel dönemlerden biridir. Emzirme ile anne ve bebek arasındaki bağ ve sıcak ilişki kuvvetlenir. Emzirme dönemindeki annel Emziren Anneler Acı Çehre Kullanabilir mi, Emzirme dönemi bir anne için hayatındaki en özel ve güzel dönemlerden biridir. Emzirme ile anne ve bebek arasındaki bağ ve sıcak ilişki kuvvetlenir. Emzirme dönemindeki anneler yeyip içtiklerine en az hamilelik döneminde olduğu kadar son derece dikkat etmelidirler. Çünkü annenin beslenmeyle aldığı tüm gıdalar aynı oranda bebeğine etki etmektedir. Bundan dolayı emziren anneler normal beslenme programı dışına taşmamaya özen göstermelidirler. Hiç bir anne bilerek bebeğine zarar vermek istemez. Bundan dolayı bilmediğiniz bir gıdayı yada içeceği tüketmeden önce mutlaka gerekli araştırmayı yapmalı ve doktorunuza danışmalısınız. Çünkü emzirme döneminde siz ne yeyip içerseniz bebeğinize de onu vermiş olursunuz.

Emziren anneler acı çehre kullanabilir mi

Emziren anneler acı çehre kullanamazlar. Çünkü bu tarz ürünler, vücuttaki temel gıdaların, aminoasitlerin, yaşamsal devamı sağlayan yağ asitlerinin, vitaminlerin, antioksidanların kısaca hayati önem taşıyan besinlerin vücuttaki emilimini %90 oranında azaltarak tüm faydalı maddelerin vücuttan dışarı atılmasını sağlamaktadır. Acı çehreyi kullandığınızda hem vücudunuz için gerekli besin maddelerinden faydalanamayacaksınız hem de emzirme döneminde olduğunuzdan dolayı bebeğinize istemeden de olsa zarar vereceksiniz.

Acı çehreyi etkisi bakımından incelediğimiz de ne demek istediğimiz çok daha rahat anlaşılacaktır. Acı çehre akdiken tohumu da olarak bilinen bir bitkidir. Bitkinin insan vücuduna verdiği zarar ilk olarak su kaybı olarak ortaya çıkar. Emziren annelerin emzirme döneminde her zaman olduğundan daha fazla suya ihtiyaçları vardır. Anne sütünü artırmanın en etkili yolu sudur. Bundan dolayı acı çehre kullandığınızda  zaten önemli bir oranda vücudunuz su kaybedecek. Vücudunuz bu su kaybını önlemek ve dengelemek için ekstra bir çabaya girecek. Acı çehre kullanan kişilerde karın ağrısı ve ishalde zamanla ortaya çıkarak daha sonra rutin bir hal almaktadır. Emziren anneler de bu durum bebeklerinde de ishal oluşumu olarak ortaya çıkar. Bebeğiniz sizi emdiğinde sütünüzden kendisine geçen faydalı besin miktarının içeriği azalır. Çünkü sürekli ishal yaşayan anneler faydalı içeriği zaten sulu dışkı ile dışarı atarlar. Acı çehre kesinlikle hamilelik ve emzirme döneminde kullanılabilecek bir bitki olmadığı gibi normal bir insanın kullanmasında dahi sakıncalar bulunmaktadır. Vücut besin maddelerinden gereken faydayı alamadığından dolayı bağışıklık sistemi zayıflayarak bir süre sonra çöker ve bu durumda değişik hastalıklara davetiye çıkarır.

Acı çehre midede ki yağ emilimini son derece azaltan bir bitkidir. Bebeğinizin sağlıklı beslenmesi ve büyümesi açısından yağlar önemli rol oynar. Bundan dolayı emziren annelerin bu bitkiyi kullanması doğru değildir.           

       

]]>
Acı Çehre Tohumu Kabızlık https://www.acicehre.org/aci-cehre-tohumu-kabizlik.html Sat, 01 Dec 2018 05:47:30 +0000 Acı Çehre Tohumu Kabızlık, kabızlık bağırsak hareketlerinde ki azalma nedeni ile dışkılama sırasında güçlük çekme durumudur. Bir hafta içerisinde 3 defadan daha az dışkılama yaptığınızda kabızlık problem Acı Çehre Tohumu Kabızlık, kabızlık bağırsak hareketlerinde ki azalma nedeni ile dışkılama sırasında güçlük çekme durumudur. Bir hafta içerisinde 3 defadan daha az dışkılama yaptığınızda kabızlık problemi yaşadığınız anlamına gelir. Kabızlık daha çok, yaşam tarzı ile alakalı bir durum olup daha dengeli beslenmeyi, daha çok egzersiz yapmayı, bol sıvı tüketmeyi ve lif içeren gıdalar ile beslenmeyi gerektirir. Kabızlık sıkıntısı bu yöntemler ile giderilebildiği gibi ayrıca bazı laktasiflerde tuvalate çıkmayı kolaylaştırır. Bunlardan biri de acı çehre bitkisidir.

Acı çehre tohumu kabızlığı giderir mi

Acı çehre tohumu kabızlık sıkıntısı yaşayanlarda bir tedavi yöntemi olarak kullanılabilmektedir. Bağırsakları düzenleme ve temizleme etkisine sahiptir. Aynı zamanda idrar sökücü, gaz giderici ve şişkinliği azaltıcı bir etkiye de sahiptir. Acı çehre tohumunu kullanan kişilerde ortaya çıkan en belirgin özellik sık tuvalete çıkmak olarak kendini gösterir. Acı çehre tohumu vücuda alımdan yaklaşık 1-2 saat içerisinde kendini belli eder. Bağırsak çalışmasını son derece hızlandırdığından dolayı etki süresi çok çabuktur. Kabızlık problemini çözen acı çehre ilk etapta vücuttan su atılımını sağlayarak bir süre sonra ishal yapıcı özelliği ile dikkat çekmektedir. Ve kabızlık problemini çözmek isterken ishal rutin bir hale gelebilmektedir. Tabi ki vücut acı çehrenin idrar söktürme ve ishal yapıcı etkisinden dolayı yaşamsal nitelikteki yağ asitlerini, vitaminleri, aminoasitleri ve temel gıdaları da dışkılama yöntemi ile atmaktadır. Bu durumda bağışıklık sistemini zayıflamasına ve hastalıklara davetiye çıkarmasına neden olur. Ayrıca acı çehre tohumu kabızlığı önlüyor ama faydalı yağların midedeki emilimini azaltmasından dolayı başka şekilde vücudun zarar görmesine neden olabilmektedir.  

Kabızlık giderme etkisinden faydalanmak için olsa bile diyabet hastaları, böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hasta grupları için kesinlikle kullanılmaması gereken bir bitkidir. Aynı şekilde gebe kadınlarda ve emziren annelerde de kullanılması son derece sakıncalıdır.

Acı çehre kabızlık sorununu gidermek için kullanıldığında her zaman tükettiğinizden 2 kat fazla su içmeniz gerekir. Acı çehre tohumunun tüketilmesiyle birlikte vücuttan fazlaca yağ ve su atılacağı için halsizliğe sebebiyet vermemiş olursunuz.

]]>
Kekikli Acı Çehre https://www.acicehre.org/kekikli-aci-cehre.html Sun, 02 Dec 2018 00:45:48 +0000 Kekikli acı çehre, kekikli acı çehre halk arasında çok yaygın olan bir kapsül olarak bilinir. Kekikli acı çehre sindirimi kolaylaştırarak mide içi su emilimine yardımcı olur. Hazmı kolaylaştırarak, mide rahatlaması sağlar. Kekikli acı çehre, kekikli acı çehre halk arasında çok yaygın olan bir kapsül olarak bilinir. Kekikli acı çehre sindirimi kolaylaştırarak mide içi su emilimine yardımcı olur. Hazmı kolaylaştırarak, mide rahatlaması sağlar. Kekikli acı çehre yemekten 20 dakika önce tüketilir ise midede tokluk hissi oluşturur. Kekikli acı çehre zayıflamaya yardımcı olarak, hızlı kilo vermeye yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandıran acı çehre, yağ yakımına yardımcı olur. 

Kekikli acı çehre, bağırsak sorununu için son derece önemli bir kapsüldür. Kekikli acı çehre ödem atmaya yardımcı olur. Kekikli acı çehre midede şişerek tokluk hissi verir. Uzun süre tokluk hissi oluşturan acı çehre kısa sürede ideal kiloya ulaşmaya yardımcı olur. Kekikli acı çehre vücuttan su atılmasına yardımcı olur. Yağları parçalayıp, kasa çeviren kekikli acı çehre oldukça etkilidir. 1 ayda 7 kilo zayıflamaya yardımcı olan acı çehre tüm bayanlar tarafından ilgi gören bir kapsüldür. Kekikli acı çehre özellikle Ege Bölgesinde çok fazla tüketilir. 

Kekikli acı çehre faydaları; metabolizma çalışmasını hızlandıran ve yağ yakımını hızlandıran kekikli acı çehre sindirim sistemi için oldukça etkilidir. Kekikli acı çehre, bağırsak sorunlarını ortadan kaldırır ve boşaltın sistemine yardımcı olur. Kadın şişkinliği, kabızlık ve ödem atımı için son derece önemlidir. 

Kekikli acı çehre, son yıllarda sıklıkla kullanılan ve zayıflama konusunda oldukça başarılı olan bir yöntem olarak bilinir. Kekikli acı çehre 20-35 yaş arası kişilerin kullanması gerekir. Vücuda enerji ve dinç görünüm sağlayan kekikli acı çehre günde 2 defa kullanılması gerekir. Kekikli acı çehre, özellikle sonbahar ve kış mevsiminde kullanılması hekimler tarafından önerilir. Kışın kullanılan kekikli acı çehre, yaz mevsimi için fit bir görünüm yakalanması için mucize olur. Kekikli acı çehre 2 ay kullanmak yeterli olur. Kekikli acı çehre mucizesini kullanarak, herkes faydalanmalıdır.
]]>
Acı Çehrenin Faydaları https://www.acicehre.org/aci-cehrenin-faydalari.html Sun, 02 Dec 2018 21:27:58 +0000 Acı çehrenin faydaları, acı çehre akdiken ağacının tohumlarıdır. Bunlar halk arasında acı çehre olarak anılır. Yaprakları 4-9 cm uzunluğunda, sağları da 6-25 mm uzunluğundadır. Özellikle turba, makilik, kül Acı çehrenin faydaları, acı çehre akdiken ağacının tohumlarıdır. Bunlar halk arasında acı çehre olarak anılır. Yaprakları 4-9 cm uzunluğunda, sağları da 6-25 mm uzunluğundadır. Özellikle turba, makilik, kül meşe ormanlarında, tabanı zengin olan yerlerde ve kuru topraklarda yetişir. Anavatanı Britanya olan acı çehre, aynı zamanda Kırgızistan ve Fas bölgelerine de yayılım göstermektedir.

Haziran ayı geldiğinde çiçeklenene acı çehrenin meyveleri Ekim ayında olgunlaşır. Acı çehre böceklerin yardımıyla tozlaştırılır. Üretimi de böcekler ve kuşların desteğiyle olur. Yani acı çehre kendiliğinden yetişmez. Güneşli yerleri ve bazik toprakları da pek sevmez. Ancak tamamen gölge olan bir yerde de büyümez. Azda olsa bu yerin güneş alması gerekir.

Acı çehrenin faydaları

En önemli faydası bağırsakları uyarıcı ve idrar söktürücü olan acı çehre, hızlı zayıflamak isteyenlerin gözdesi olmuş bir bitkidir. Bunun yanında ishal etkisi olan bir bitkidir. Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasında, kanın temizlenmesinde etkisi vardır. Zayıflama amacıyla kullanılması halinde, mutlaka bir uzmana danışılmasında yarar vardır. Aynı zamanda zayıflama için kullanımında, mutlaka bol su içilmelidir. Vücuttan su atımını arttırdığı için, sıvı kaybının önlenmesi gerekir.

Halk arasında bağırsakların temizlenmesi amacıyla sıkça kullanılır. Ancak acı çehre bitkisinin bu konuda oldukça şiddetli bir etkisi bulunmaktadır. Bu yüzden tıbbi ilaçların içeriğinde fazla kullanılmaz. Yetişkin kişilerde kronik kabızlık sorunu varsa, sabah kahvaltı etmeden önce 8 tane acı çehre tüketilmesi yararlı olacaktır. Etkisini oldukça hızlı ve güçlü şekilde ortaya koyar. Ancak çocuklarda görülen kabızlık sorununda acı çehre kullanımı tavsiye edilmez. Doğrusu acı çehre meyvesinin ve tohumlarının mutlaka doktor kontrolünde kullanılmasıdır. Yanlış kullanım kişide şiddetli ishal, mide bulantısı gibi etkilere neden olur.

Acı Çehrenin Faydaları

Acı çehre aynı zamanda odun olarak, bahçe çiti yapımında ve boya sanayinde kullanılır. Bu bitkiden elde edilen boyanın kullanımı genellikle kağıt boyası alanındadır. Yeşil, sarı ya da kahverengi olan boyası kağıt boyama alanında kullanılır. Bu bitkiden elde edilen odunlar tornada küçük parçaların işlenmesiyle kullanılır.

]]>
Kara Çehre https://www.acicehre.org/kara-cehre.html Mon, 03 Dec 2018 07:24:10 +0000 Kara çehre, halk arasında acı çehre, akdiken olarak bilinen bir bitkidir. Bu bitkinin tohumları kısa sürede hızlı kilo verme etkisiyle tanınır. Özellikle spor yaptıkları halde kilo vermekte zorlanan kişiler bakımı Kara çehre, halk arasında acı çehre, akdiken olarak bilinen bir bitkidir. Bu bitkinin tohumları kısa sürede hızlı kilo verme etkisiyle tanınır. Özellikle spor yaptıkları halde kilo vermekte zorlanan kişiler bakımında alternatif ürünler arasında kabul edilir. Kullananlara göre 1 ayda yaklaşık 10 kilo verdirdiği söylenmektedir. Ancak kara çehrenin çok itinalı şekilde kullanılması gerekir. Mutlaka uzman desteği alınmalıdır. Çünkü vücutta hızlı bir şekilde kilo kaybına neden olurken, sıvı kaybına da neden olmaktadır. Sıvı kaybı oldukça tehlikeli olduğundan, mutlaka kara çehre kullanımı sırasında bol su içilmelidir.

Kara çehre kullanımı sırasında sindirim sistemini aktifleştirmekte, bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Bu nedenle kullananlar sıkça tuvalete çıkarlar. Belki kabızlık sorunu olanlar için faydalı olabilir. Ancak bitkinin ishal etkisi de oldukça şiddetlidir. Hayati riske neden olabilir. Bu yüzden çocuklarda, gebe kadınlarda ve emziren annelerde kullanılmaması gerekir. Yetişkin kişilerde doktora danışarak bunu kullanmalıdır.

Kara çehrenin kullanımı genellikle çay şeklinde olur. Hemen sindirim sistemini aktifleştirdiğinden, bağırsaklar çalışmasını hızlandırır. İdrar söktürücü etkisi de fazla olan bir bitkidir. Bu etkileri nedeniyle kullananların hızla zayıflamasına neden olabilir. Ancak doktor gözetiminde kullanılması gerekir. Etkisini kullandıktan 1 saat sonra gösterecek kadar güçlü bir bitkidir. Ancak sıvı kaybıyla birlikte kilo verildiğinden, zayıflama etkisinin fazla kalıcı olduğunu söyleyemeyiz. Kara çehre diyetisyen eşliğinde yapılan bir diyetin yanında yardımcı ürün olarak kullanılırsa, zayıflama isteğinizde daha faydalı olacaktır. Bu şekilde metabolizmanız yorulmadan, vücudunuz sıvı kaybından riske girmeden zayıflayabilirsiniz.


Kara Çehre

Kara çehre bitkisinin karaciğer, böbrek sorunu olanlar, şeker hastaları tarafından da kullanılmaması gerekir. Bu yüzden hastalığını bilenler buna uygun davranmalı, bilmeyenlerde kara çehre kullanımından önce bir kan testi yaptırarak önlem almalıdır. Su kaybına karşılık bolca su tüketilmesi ihmal edilmemelidir.

]]>
Acı Çehre Nerede Yetişir https://www.acicehre.org/aci-cehre-nerede-yetisir.html Mon, 03 Dec 2018 08:29:29 +0000 Acı Çehre Nerede Yetişir, Acı çehre bitkisi köken olarak Britanya'dan gelmektedir ve Kırgısistan’dan Fas’a kadar bir çok alana yayılmış durumdadır. Acı çehre, kül meşe, turba ve maki ormanlarında yetişmektedir. Ayrı Acı Çehre Nerede Yetişir, Acı çehre bitkisi köken olarak Britanya'dan gelmektedir ve Kırgısistan’dan Fas’a kadar bir çok alana yayılmış durumdadır. Acı çehre, kül meşe, turba ve maki ormanlarında yetişmektedir. Ayrıca, tabanın zengin olduğu yerlerde ve kuru toprakta da yetişmekte olan acı çehre, kendiliğinden yetişmemektedir. Acı çehre bitkisinin yetişebilmesi için bulunduğu yerin bazik topraklarda ve bolca güneş görüyor olması gerekmektedir. Ak diken ağacının tohumu olan acı çehrenin yaprakları 4-9 cm arasında ve sapları da 6-25 mm arasındadır. Acı çehre ağacının sapları aynı zamanda dikenlidir.

Acı çehre haziran ayında çiçeklenmeye başlamaktadır. Ekim ayında ise, acı çehrenin bitkisinin meyveleri olgunlaşma göstermektedir. Böcekler aracılığı ile tozlaştırılan acı çehrenin üretimi de böcek ve kular aracılığıyla olmaktadır.

Acı çehrenin insan sağlığı açısından fayda ve zararları da bulunmaktadır. Bu sebeple de kullanılmadan önce mutlaka bir uzman doktora görünmekte fayda vardır. Acı çehre, bağırsakları uyararak müshil etkisi göstermektedir. Ayrıca, idrar söktürme, kanı temizleme ve toksin atımını sağlama gibi faydaları da bulunmaktadır. Meyveleri bağırsakları temizlemek amacı ile kullanılan acı çehrenin etkisi çok şiddetli olabilmektedir ve bu sebeple de insanlar üzerinde kullanılacak olan ilaçlarda acı çehre çok fazla bulunmamaktadır.Kronik kabızlık problemi olan ergin yaştaki kişiler her sabah kahvaltısı öncesi 8 adet acı çehre meyvesi yediklerinde etkisini hızlı ve kuvvetli bir şekilde görmektedirler. Bunun yanı sıra, acı çehre erişkin olmayan küçük çocukların acı çehre bitkisi ya da tohumunu hiçbir şekilde kesinlikle kullanmamaları gerekmektedir. Ayrıca, acı çehre bitkisinin yanlış bir şekilde kullanılması halinde şiddetli ishal ile mide bulantılarına sebep olacağı için, acı çehre bitki ve tohumunu kesinlikle doktor kontrolünde kullanmak gerekmektedir.

Acı Çehre Nerede Yetişir

Acı çehre bitkisi bundan başka alanlarda da kullanılmaktadır. Örneğin; acı çehre odun ve bahçe çiti ile boya yapımı için de kullanılmaktadır ve acı çehreden elde edilen boya kahverengi, yeşil ya da sarı olup, genellikle kağıt boyası olarak değerlendirilmektedir. Son olarak, acı çehreden elde edilen odunlar da küçük parçalar işlemek için, tornada kullanılmaktadır.

]]>
Acı Çehre Tohumu Zayıflatırmı https://www.acicehre.org/aci-cehre-tohumu-zayiflatirmi.html Tue, 04 Dec 2018 01:30:30 +0000 Acı çehre tohumu zayıflatır mı, insanlar fazla kiloları olduğunda çeşitli uygulamalara başvurur. Kimi diyet yapar, kimi düzenli spor yapar, kimisi gelişigüzel ilaçları kullanarak zayıflamayı ister. Zayıflamada en Acı çehre tohumu zayıflatır mı, insanlar fazla kiloları olduğunda çeşitli uygulamalara başvurur. Kimi diyet yapar, kimi düzenli spor yapar, kimisi gelişigüzel ilaçları kullanarak zayıflamayı ister. Zayıflamada en sağlıklı olan yöntemler düzenli spor yapmayla birlikte, uygun bir diyet programının uygulanması olsa da, acı çehre tohumu sayesinde etkin ve hızlı bir zayıflama elde edilebilir.

Acı çehre tohumunun ılık suyun içinde demlenerek ya da daha farklı yollarla içilmesi şeklinde tüketilmesi mümkündür. Bu bitkinin ne kadar sağlıklı olduğu, zayıflamada ne kadar etkili olduğu konusunda merakları giderelim. Acı çehre tohumu hızlı kilo vermeyi sağlar. Bu bitki sadece zayıflama için değil, alternatif tıpta kabızlık sorununda da kullanılır. Düzenli kullanıldığı takdirde, ayda 8-10 kg verilmesi mümkün olabilir.

Acı çehre tohumunun zayıflatıcı etkisi

Vücuttaki etkisi bağırsak çalışmasını hızlandırma ve düzenleme şeklinde olur. Bağırsakları temizler, hücre yeniler ve cildin sıkılaşmasını sağlar. İdrarın atılmasını kolaylaştırır, gazı azaltır ve şişkinliğin giderilmesini sağlar. Ancak miktarı iyi ayarlanmazsa, ishal etkisi de gösterebilir. Acı çehre tohumunu kullana kişiler, genellikle sıkça tuvalete gider. Bu bitkinin bağırsak çalışmasını hızlandırmasından kaynaklanır.

Acı çehre tohumunun zayıflatıcı etkisi konusunda uzmanlar fikir ayrılığındadır. Bazıları bitkinin vücutta su kaybına neden olarak, yağ kaybıyla bir zayıflık sağlamadığını savunurlar. Bu şekilde elde edilen zayıflığın kalıcı olmayacağını ve vücuttan fazla su eksildiğinden bunun zararlı olabileceğini belirtirler.

Bitkinin ılık suyla hazırlanan içeceği yemeklerden önce içildiğinde, tokluk hissi yaratmakta ve yemekte daha az yiyecek tüketilmektedir. Bazı uzmanlar besinlerden vitamin ve mineral emiliminde sorun bulunmuyorken, yağ emilimini azalttığı için acı çehre tohumunun zayıflattığını belirtirler.

Acı çehre tüketildikten sonra giderilen tuvalet ihtiyacı sıvı şekilde olduğundan, uzmanlar bununla birlikte bol su içilmesini önerir. Vücuttan atılan su ve yağ oranı fazla olduğundan, buna uyulmadığında halsizlik ortaya çıkacaktır. Bu yüzden su tüketimine özen gösterilmelidir.

Acı Çehre Tohumu ZayıflatırmıAcı çehre tohumu insülin kullanan şeker hastaları, karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalar tarafından kullanılmamalıdır. Ayrıca anti depresan kullanan, kortizon tedavisi gören, fazla kilolu olan kişiler tarafından da kullanılmamalıdır. Bitkiler normalde sağlıklı kişilerde bile uzmanların tavsiyesiyle kullanılmalıdır. Ancak acı çehre tohumunun güvenilen bir yerden alınması gerekir. Acı çehre tohumu zayıflama amacıyla kullanıldığında, yanında düzenli spor yapılırsa etkilerini kısa sürede gösterebilir.

]]>
Acı Çehrenin Zararları https://www.acicehre.org/aci-cehrenin-zararlari.html Tue, 04 Dec 2018 21:03:22 +0000 Acı çehrenin zararları dediğimiz zaman özellikle vücudun aşırı derecede su kaybetmesine neden olduğunu görebiliyoruz. Zayıflatıcı bir etkiye sahip olduğundan dolayı pazarlanmakta olan ve acı çehre içermekte olan ürünlerin Acı çehrenin zararları dediğimiz zaman özellikle vücudun aşırı derecede su kaybetmesine neden olduğunu görebiliyoruz. Zayıflatıcı bir etkiye sahip olduğundan dolayı pazarlanmakta olan ve acı çehre içermekte olan ürünlerin genellikle ilk kullanıldıkları dönemde su kaybedilmesi ile kilo verdirdikleri görülmektedir.Vücudun da kısa sürede kaybedilen bu su oranını dengelemekte zorlanması karın ağrısı ve ishalle başlayıp daha kalıcı sorunların oluşmasına neden olmaktadır.

Metabolizmayı hızlandıran, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan, vücutta biriken yağların yakılmasına olanak sağlayan, selülit oluşumunu engelleyip tokluk hissi vererek yemek yeme isteğini azaltmakta olan acı çehrenin zararları yokmuş gibi görünse de tüm zayıflama ürünlerinde olduğu gibi vücuttaki su miktarının aşırı derecede azalmasına sebep olduğu için bu ürünleri kullanacak olan kişilerin bol su tüketmeleri gerekmektedir. Özellikle ishal gibi bir yan etkisi bulunan bu ürün vücudun su dengesini bozduğu için ishalin yanı sıra baş ağrısına da neden olabilmektedir.
Vücuttaki su kaybının hızla artmasına neden olan acı çehre, ishalin yanı sıra mide kramplarına da neden olabilmektedir. Üstelik bağışıklık sisteminin zayıflamasına da neden olabilen bu ürünü kullanan kişilerin özellikle grip gibi bulaşıcı hastalıklara karşı daha dirençsiz olduklarını görebiliyoruz.

Acı Çehrenin Zararları

Üstelik vücuttaki temel gıdaların, vitaminlerin, aminoasitlerin, yaşamsal nitelik taşıyan esansiyel yağ asitlerinin ve antioksidanların vücutta emilmesini %90 oranında engellediği için pek çok rahatsızlığın ortaya çıkmasına da neden olabiliyor.
]]>
Acı Çehrenin Yan Etkileri https://www.acicehre.org/aci-cehrenin-yan-etkileri.html Wed, 05 Dec 2018 15:18:48 +0000 Acı Çehrenin Yan Etkileri. Son zamanlarda moda olan bitkisel ilaç ve ürünlerinin aslında sağlığa ne kadar zararlı olduğunu  biliyor muydunuzÖzellikle bitkisel zayıflama ürünleri kullanılarak zehirlenme ve ölüme k Acı Çehrenin Yan Etkileri. Son zamanlarda moda olan bitkisel ilaç ve ürünlerinin aslında sağlığa ne kadar zararlı olduğunu  biliyor muydunuz

Özellikle bitkisel zayıflama ürünleri kullanılarak zehirlenme ve ölüme kadar varan olayların sayısı hızla büyüyor. Bu tür ürünleri kullanırken olabilecek rahatsızlıkları hiç birimiz görmeden bilmeden kullanıyoruz.

Başıma gelen bir olayı size anlatmaya çalışacağım. Amacım daha fazla kişinin canı yanmadan önce sizleri bilgilendirmek.

E-mailime gelen bir maille kilo verdirmeye yardımcı ve aynı zamanda bağırsak sistemini düzenlemeye yardımcı olan Acı çehre AKDİKEN TOHUMU adlı bitkiyi Aralık 2009 ayı başında alarak kullanmaya başladım.  Maildeki açıklamada Tarım Bakanlığından onaylanmış ve yüzde yüz doğal bir ürün olarak tanıtılmış ve hiçbir yan etkisi olmadığı belirtilmiştir.  Bende bilmediğim bu tür ürünleri kullanan biri olmadığım için internetten araştırma yaparak gördüm ki hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. 

Ürünü alıp kullanmaya başladım başlayalı yaklaşık olarak 1 ay olmuştu ki,  aniden midemde bir ağrı hissettim çok önemsemedim ve mide ilacı alarak ağrım geçti.  Ertesi gün midem tekrar ağrımaya başladı ben yine aynı mide ilacını aldım fakat ağrı geçmedi 2 saat sonra bir ilaç daha aldım fakat yine de geçmedi. Akşama doğru kusma ve mide bulantısı olmaya başladı. GATA acile gittim. Kan aldılar serum takıldı bir ağrı kesici yapıldı ve ağrım dindi. Eve geldikten sonra acil doktoru bizi aradı ve karaciğer enzimlerinde hızlı bir artış olduğunu tespit ettiklerini ve hemen yarın sabah Gastro bölümüne gelmemi söyledi.

Ertesi sabah  hastaneye tekrar gittim. Doktor kan vermemi istedi. Değerleri kontrol edecek ve ona göre karar verecekti. Eve döndüm fakat akşam tekrar ağrım olduğu ve hemen sonra hastaneye gittim. Yine aynı işlemler yapıldı ve  eve döndüm. Cumartesi günü yine ben acile gittim kusmam devam ediyor ve bu birkaç gün içerisinde hiçbir şey yiyemiyor ve aynı zamanda 4 gün de 4 kilo verdim. Mide ağrısı sürdüğü için cumartesi müşahede de  kaldım ve o geceyi hastanede geçirdim.

Pazartesi günü öğlene doğru midemde tekrar ağrı ve kusma başladı. Tekrar acile gittim Kan tahlillerimde karaciğer enzimlerimdeki  artış devam ettiği için hastaneye yatış işlemi yapıldı.  9 gün sonra enzimler yavaş yavaş düşmeye başladı. Taburcu edilip evde istirahat etmem önerildi ve ayaktan da tedavim devam edecekti.

Fakat bir hafta sonra yine kontrole gittiğimde karaciğer enzimlerinde çok fazla bir artış olduğu gözlemlendi ve hemen hastaneye yatışım yapıldı. Bir hafta yine hastanede yattım ve bu arada yine değerlerde düşmeler başladı. Taburcu edildim ve doktor istirahat etmemi söylendi. Halen hem karaciğer koruma diyetine hem de istirahate devam ediyorum. Yeniden bir artış olup olmayacağını  bilemiyorum fakat doktorum daha dikkatli olmamı ve yine değerlerde artış olabilme ihtimalimin bulunduğunu belirtti.

Acı Çehrenin Yan Etkileri

Erken teşhisle karaciğerimi tamamen kaybetmekten kurtuldum fakat herkes benim kadar şanslı değil. Çünkü hastanede yapılan araştırmada bu bitkinin karaciğere direk zarar verdiği ve sinir sistemini de etkilediği ayrıca yurt dışında yasaklandığı öğrenildi.

En önemli ise tarım bakanlığının bu ürüne nasıl onay verdiğidir. Tarım Bakanlığı bu konuda bir yanlışı daha vardır. Nedeni ise insanların kullandığı bu tür ürünleri Sağlık Bakanlığı onayından geçmelidir. Sağlık Bakanlığı ürünlere onay vermeden önce Hıfzıssıhha’da test ediliyor daha sonra onaylıyor. Tarım Bakanlığı ise yalnızca sunulan  belgelere dayanarak onaylıyor. Bu tür bitkisel ürünleri bilmeden kullanmayın ve dikkatli olun.

]]>
Acı Çehre Tohumu Nasıl Kullanılır https://www.acicehre.org/aci-cehre-tohumu-nasil-kullanilir.html Wed, 05 Dec 2018 15:38:59 +0000 Acı çehre tohumu nasıl kullanılır, özellikle bu tohumun zayıflama üzerindeki etkilerini bilen ve bundan yararlanmak isteyen kişilerin merak ettikleri konular arasında yer almaktadır. Gaz oluşumunu Acı çehre tohumu nasıl kullanılır, özellikle bu tohumun zayıflama üzerindeki etkilerini bilen ve bundan yararlanmak isteyen kişilerin merak ettikleri konular arasında yer almaktadır.Gaz oluşumunu azaltıp şişkinlik şikayetlerinin ortadan kalkmasına olanak sağlayan acı çehre tohumu cildi sıkılaştırdığı için de zayıflama sırasındaki sarkmaları engelleyebilmektedir. Özellikle gaz giderici etkisi sayesinde karın bölgesindeki şişkinliği ve hazımsızlığı tamamıyla gideren acı çehre tohumunun kullanımı sırasında dikkatli olmak gerekir. 
Acı çehre tohumu nasıl kullanılır
diye baktığımız zaman ilk gün tok karnına 3-4 adetinin ılık su ile çiğnenerek içilmesi gerektiğini görüyoruz. Takip eden günlerde ise sabah akşam birer adet tok karnına kullanılması gereken acı çehre tohumunun hamile, emziren ve hipertansiyon hastası kişiler tarafından kullanılmaması gerektiğini görüyoruz. Doğru etkiyi yaratabilmek için düzenli olarak tüketilmesi gereken acı çehre tohumunu sabah, öğle ve akşam yemeklerinden en az 30 dakika önce bol su tüketerek kullanmak gerekmektedir.

Acı Çehre Tohumu Nasıl Kullanılır

Ayrıca sağlığınız için gün içerisinde en az 1 saat tempolu bir şekilde yürüyüş yapmanız sağlığınıza da zayıflamanıza da yardımcı olacaktır.
]]>
Acı Çehre Tohumu https://www.acicehre.org/aci-cehre-tohumu.html Thu, 06 Dec 2018 10:14:37 +0000 Acı çehre tohumu, Yaz aylarının gelmesiyle ile başlayan hızlı ve sağlıklı zayıflama arzusu, insanlarımızı çeşitli yöntemleri aramaya yöneltmiştir. Diyet yapmaktan düzenli spora, farklı ilaçlar kullanmaktan f Acı çehre tohumu, Yaz aylarının gelmesiyle ile başlayan hızlı ve sağlıklı zayıflama arzusu, insanlarımızı çeşitli yöntemleri aramaya yöneltmiştir. Diyet yapmaktan düzenli spora, farklı ilaçlar kullanmaktan farklı yollar uygulamalara kadar bir çok çeşitte zayıflama ve kilo verme denemeleri yapılmaktadır. Bilinen en klasik yöntemler, düzenli beslenme ve spor yapmaktır. Fakat daha hızlı ve kesin çözüme ulaşabilmek için, acı çehre tohumu içmek veya yemek yeni öne çıkan yöntemdir.

Acı çehre otu, kaynamış suyun içerisine sallama çay yöntemiyle bırakılmak suretiyle veya değişik yöntemlerle içecek bir hale getirerek tüketilmelidir. Sonuç olarak, hızlı kilo vermeyi sağlayan bir bitki tohumu karışımıdır acı çehre. Verilen bazı bilgilere göre, düzenli kullandıktan sonra ayda ortalama sekiz yada on kilo gibi miktarın verildiği de söylenilmektedir. Alternatif tıp alanında önerilen bu karışım, sadece kilo vermek için değil birde kabızlığa fayda sağlaması için de kullanılabilir. İçerisinde yetmiş beş farklı bitki tohumu bulunmaktadır.

Vücuda ilgili bölümlere etkili olarak, bağırsakların çalışmasını hızlandırır ve düzenler. Hücreleri yeniler, bağırsakları düzenli kullanılması sonunda temizler ve cildi sıkılaştırır. İdrar sökülmesine destek olur, alternatif olarak şişkinliği de engeller. Bunların hepsi meydana gelirken, acı çehrenin içilme miktarına bağlı olarak, ishal belirtileri de görülebilmektedir. Acı çehreyi kullanan kişilerde belirlenen en temel özellik, sıklıkla tuvalete çıkma isteğidir. Acı vücuda girdiğinden itibaren bir iki saat sonra bağırsaklardan ve mideden gelen gurultuların ardından, düzenli olarak tuvalet ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Konusundan uzman olanlar bu hali, bağırsakların çalışmasını hızlandırması etkisine bağlamaktadır. Bu hususta, bir takım belirsizlikler kullanıcıları acı çehre ile ilgili kaygılara itmektedir. Vücuttan sıvı olarak atılan kiloların, genel olarak yağ değil su şeklinde verildiği düşünülürse, kilo vermenin kalıcı olmadığı, su eksikliği nedeniyle vücut işlevlerinin zarar görebileceği ve yine su eksikliği nedeniyle vitamin alımında sıkıntı oluşacağı gibi bazı sorunlar uzmanlar tarafından tartışılmaktadır.

Yemeklerden önce ılık su ile beraber yenilerek, vücuda tokluk hissi verilip, yemek yeme esnasında fazla yemek yeme isteğini de önlenmiş olmaktadır. Bazı verilere göre, alınan besinlerin vitamin ve mineral emiliminde problem olmazken, yağ emilimini önlediği için kilo almayı engellediği olduğu belirtilir.

Acı çehre tüketiminden sonra, daha çok sıvı şekilde giderilen tuvalet ihtiyacı sebebiyle, bu otun kullanıldığı zaman diliminde bol sıvı tüketilmesi önerilir. Vücuttan bol miktarda su ve yağ atılması görüldükten sonra, oluşan sıvı kaybı vücudu bitkin düşürebilmektedir. Bol sıvı tüketimi, bu hususta çok önemlidir.

İnsülin kullanan diyabet hastaları ile beraber, böbrek ve karaciğer yetmezliği bulunan hastaların da bu otu kullanması tehlikelidir ve önerilmemektedir. Aynı zamanda kortizon tedavisi uygulanan, fazla kilolu olan, anti depresan ilaçlar kullanan bu kişilerde tüm özel durum gözlenen hastalarda da, acı çehrenin kullanımı önerilmemekte ve doktora danışılma önerisi verilmektedir. Sağlıklı bir kişide bile, bu karışımı sürekli olarak kullanmadan önce, mutlaka hekime danışmalıdır.Acı çehre, tamamıyla bitkisel kaynaklı olduğu için, kimyasal madde olmama özelliği ile organik olması anlamında güven verir. Fakat yine de, hemen her sektörde bulunduğu gibi, bu sektörde yer alan her pazarlamacıya da  güvenmemek gerekmektedir. Kutular içinde satın alınan acı çehre otunun güvenilir ve bildiğiniz kurumlardan temin edilmesine dikkat edilmelidir. Sözlük anlamında incelendiğinde, acı çehre, ak diken ismini alarak da kendine yer bulmaktadır. Latince ismi olan rhammus catharcitusnta geçen catharcitus, terim anlamında müshil benzeri ilaçlar için kullanılmaktadır.

Düzenli kullanım sonunda acı çehre, tekrar düzenli beslenme ve spor faaliyetleri ile birlikte, acı çehrenin etkisi gözle görülür biçimde takip edilebilmektedir. Haftalık kilo]]> Acı Çehre Çayı Zayıflatırmı https://www.acicehre.org/aci-cehre-cayi-zayiflatirmi.html Thu, 06 Dec 2018 17:29:25 +0000 Acı Çehre Çayı Zayıflatırmı, Yaz aylarının gelmesi ile beraber oluşan hızlı zayıflama istekleri, insanlarımızı çeşitli zayıflama yöntemlerine yönlendirmektedir. Diyet yapmaktan, spora, farklı diyet ilaçlar kullanma Acı Çehre Çayı Zayıflatırmı, Yaz aylarının gelmesi ile beraber oluşan hızlı zayıflama istekleri, insanlarımızı çeşitli zayıflama yöntemlerine yönlendirmektedir. Diyet yapmaktan, spora, farklı diyet ilaçlar kullanmak ve farklı yöntemler uygulamaya kadar bir çok yöntemde zayıflama yöntemleri uygulanmaktadır. Uygulanan en iyi usuller, düzenli beslenme ve spor yapmak ta olsa, daha hızlı olan çözüm, acı çehre otu içmek de yeni bilinen bir yöntem olarak kullanılır.

Acı çehre otu, ılık suyun içerisine sallama çay gibi bırakılır ya da farklı yöntemler kullanılarak, daha fazla bir içecek şekline getirilerek kullanılmaktadır. Nedir bu acı çehre otu Faydalı mıdır Gerçekten kilo vermeyi hızlandırır mı

Kısacası, hızlı kilo vermeye yardımcı olan bir bitki tohumu karışımı olan acı çehre, bazı kaynaklara göre, düzenli bir kullanımından sonra, 1 ayda 8-10 kilogram kadar kilonun verildiği söylenmektedir. Alternatif tıp alanında tavsiye edilen bu karışım, yalnızca kilo vermek için değil, aynı zamanda kabızlığa faydalı olması için de kullanılır. İçerisinde 75 çeşit bitki tohumu bulunmaktadır.

Vücuda etkisi, bağırsakların çalışmasını sağlar ve düzenler. Hücreleri yeniler, bağırsakları temizler ve cildin sıkı bir görünüm kazanmasını sağlar. İdrar sökmede yardımcı olur, gaz oluşmasını azaltır, şişkinliği de engel olur. Tüm bunlar oluşurken, otun kullanılama miktarına göre, ishal hastalığı görülebilir. Kullanan insanlarda belirli en iyi ve ortak özellik, sık sık tuvalete çıkma durumudur. Acı çehre vücuda alındıktan 1-2 saat sonra, bağırsaklardan ve mideden gelen gurultulardan sonra, sürekli bir tuvalete gitme ihtiyacı ortaya çıkar. Uzmanlar bu durumu, bağırsakların daha hızlı çalışmasına bağlamaktadır.

Bu durumda, bir takım belirsizlikler vardır ve buda kullananlarda acı çehre ile ilgili şüpheler oluşturmaktadır. Vücuttan sıvı biçimde atılan kiloların, genellikle yağ olarak değil de su şeklinde verildiği düşünülerek, kilo vermenin kalıcı bir şey olmadığı, su eksikliği sebebiyle vücut fonksiyonlarına zarar verebileceği ve yine su eksikliği nedeniyle vitamin emiliminde sıkıntılar olabileceği gibi bazı soru işaretleri uzmanlar tarafından tartışılmaktadır.Yemeklerden önce ılık su ile birlikte tüketilerek, vücuda tokluk duygusu verip, yemek yeme esnasında fazla gıda kullanımınında önüne geçmiş olunmaktadır. Bazı kaynaklara göre, tüketilen besinlerin vitamin ve mineral emiliminde sıkıntı yaşanmazken, yağ emiliminin önüne geçildiği  için kilo almayı önlemekte olduğu bilinmektedir.

Acı çehre tüketiminden sonra, daha çok sıvı şekilde görülen tuvalet ihtiyacı sebebiyle, bu otun kullanıldığı zaman sık sık su kullanılması önerilmektedir. Vücuttan çok miktarda su ve yağ atılmasının görülmesi sonucu meydana gelen, sıvı kaybı vücudu halsiz bırakmaktadır. Bol su tüketimi, bu durumda oldukça önemlidir.

Acı Çehre Çayı Zayıflatırmı

İnsülin kullanan diyabet hastaları ve, böbrek, karaciğer yetmezliği bulunan hastaların bu otu kullanması uygun değildir. Aynı şekilde kortizon tedavisi yapılan, fazla kilosu bulunan, anti-depresan ilaçlar kullanan ve. tüm özel durum bulunan hastalarda da, acı çehrenin kullanımı uygun görülmemekte ve doktora başvurulması tavsiyesi edilmektedir. Sağlıklı insan bile, bu karışımı sürekli bir şekilde kullanmadan önce, mutlaka doktoruna başvurmalıdır.Acı çehre, tam anlamıyla bitki kaynaklı olduğu için, kimyasal madde içermeme özelliği ile organik olması ile güven vermektedir. Fakat yine de, her sektörde bulunduğu gibi, bu sektörde de bulunan her firmaya güvenilmemektedir. Kutular içinde satılan acı çehre otunun güvenilir kurumlardan alınmasına özen gösterilmelidir. Literatür anlamında incelendiğinde, acı çehre “ak diken” ismini alarak da kendine yer bulmaktadır. 

]]>
Acı Çehre Çayı https://www.acicehre.org/aci-cehre-cayi.html Fri, 07 Dec 2018 00:26:23 +0000 Acı Çehre Çayı, Yaz aylarının gelmesi ile beraber ''hızlı ve sağlıklı'' zayıflama arzusu kişileri çeşitli araştırmalara yöneltmektedir. Diyet yapmaktan düzenli spora, çeşitli ilaç tüketiminden farklı yöntemler uygulam Acı Çehre Çayı, Yaz aylarının gelmesi ile beraber ''hızlı ve sağlıklı'' zayıflama arzusu kişileri çeşitli araştırmalara yöneltmektedir. Diyet yapmaktan düzenli spora, çeşitli ilaç tüketiminden farklı yöntemler uygulamaya kadar bir çok farklı zayıflama ve kilo verme çalışmaları yapılmaktadır. Bilinen en sağlıklı metot, düzenli ve dengeli beslenme bunun yanında spor yapma olsa da, daha hızlı ve kesin bir sonuca ulaşabilmek adına ''acı çehre çayı'' içmek de yeni yeni öne çıkmış olan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Literatür anlamına bakıldığında, acı çehre ''ak diken'' adını alarak da kendine yer bulmaktadır. Acı çehre çayı, ılık bir suyun içine sallama çay şeklinde bırakılarak tüketilmektedir. Acı çehre çayı kısaca, hızlı kilo vermeye yardımcı olan bir bitki tohumu karışımıdır. Bazı bilgilere göre, düzenli kullanımının ardından, 1 ay içinde 8-10 kg gibi bir miktarın verilebildiği söylenilmektedir. Alternatif tıp alanında tavsiye edilen acı çehre çayı, sadece kilo vermek amacı için değil, aynı zamanda kabızlığa da fayda gösterdiği içinde kullanılmaktadır. İçinde 75 çeşit bitki tohumu bulunmaktadır. Vücuda etki olarak, bağırsak çalışmasını hızlandırır ve düzenlenmesinde yardımcı olur, bağırsakları temizler, cildi sıkılaştırır, hücreleri yeniler. İdrar sökülmesine fayda sağlar, gaz oluşumunu azaltır ve buna bağlı şişkinliği de azaltır. Tüm bunların yanında, çayın içilme miktarına bağlı olarak, ishal belirtileri de görülebilmektedir. Acı çehre çayını tüketen kişilerde beliren en ana ve ortak özellik, sık sık tuvalete çıkma belirtisidir. Acı çehre vücuda girdiğinden 1- 2 saat içinde, bağırsaklardan ve mideden gelen gurultuların sonrasında, sürekli olarak tuvalete çıkma gereksinimi meydana gelmektedir. Uzman kişiler bu durumu, çayın bağırsakların çalışmasını hızlandırma etkisine bağlamaktadır. Bu noktada, bazı belirsizlikler tüketicileri acı çehre ile şüphelere yönelmelerine sebep olmaktadır. Vücuttan sıvı olarak atılan kiloların, çoğunlukla yağ değil su şekilde verildiği kanısına varıldığında, kilo vermenin kalıcı olamadığı, su kaybının sebebi ile vücut fonksiyonlarının zarar görebileceği ve yine su kaybının nedeni ile vitamin emiliminde sorun yaşanabileceği gibi bir takım soru işaretleri uzman kişiler tarafından tartışma konusudur. Yemeklerden önce ılık bir su ile tüketilerek, vücutta tokluk hissi oluşmasını sağlayarak, yemek yeme esnasında fazla gıda tüketimi de önlenmiş olmaktadır. Bazı bilgilere göre, tüketilen besinlerin vitamin ve mineral emiliminde sorun olmaz iken, yağ emilimi engellendiği için kilo almayı frenlediğini belirtir. 

Acı çehre çayının tüketimi sonrası, daha çok sıvı şekilde giderilen tuvalet ihtiyacı sebebi ile, bu çayın kullanıldığı zaman diliminde bol su tüketilmemesi gerekmektedir. Vücuttan bol miktarda su ve yağ atılması sonucunda oluşan sıvı kaybı vücudu halsiz düşürebilmektedir.

Acı Çehre Çayı

İnsülin kullanan diyabet hastaları ile beraber, böbrek ve karaciğer yetmezliği görülen karaciğer hastalarının da bu çayı tüketmeleri son derece sakıncalı ve tüketimi önerilmemektedir. Aynı şekilde kortizon tedavisi uygulanan kişilerin ve fazla kilolu, anti-depresan ilaç kullanan ve tüm özel durumu gözlenen kişilerde acı çehre çayının kullanımı önerilmemekte ve uzman bir kişiye danışılması önerilmektedir. Sağlıklı bir birey bile bu çayı sürekli tüketmeden önce mutlaka uzman bir kişiye danışması tavsiye edilir. Acı çehre çayı tamamıyla bitki kaynaklı olduğu ve kimyasal madde içermediği için güven vermektedir. Fakat yine de, hemen her sektörde olduğu gibi bu sektörde bulunan her firmaya güvenmemek gerekmektedir. Kutular içinde bulunan acı çehre otunun güvenilir kurumlardan alınmasına özen gösterilmelidir.]]>
Acı Çehre Çayı Nasıl Kullanılır https://www.acicehre.org/aci-cehre-cayi-nasil-kullanilir.html Fri, 07 Dec 2018 14:20:54 +0000 Acı Çehre Çayı Nasıl Kullanılır, Acı çehre çayı nasıl kullanılır, acı çehre çayı zayıflamak isteyenlerin doğal yollarla gerçekleşmesi açısından bir numaralı kullanım yoludur. Günümüzde artan hazır gıdalar i Acı Çehre Çayı Nasıl Kullanılır, Acı çehre çayı nasıl kullanılır, acı çehre çayı zayıflamak isteyenlerin doğal yollarla gerçekleşmesi açısından bir numaralı kullanım yoludur. Günümüzde artan hazır gıdalar ile birlikte istenmeyen kilo alımları yakamızı bırakmamaktadır. Kilo vermenin bir çok farklı yolu vardır. Fakat çalışma temposu ve hayat koşulları göz önüne alındığında, çoğu insanlarda spor yapma imkanı ve zamanı olmamaktadır. Bundan dolayı kilo vermek için bir çok farklı türden zayıflama ilaçları ve hapları tüketilmektedir. İnsanların kilo vermek için hiç düşünmeden almış olduğu ilaçlar ve hapların günümüzde açmış olduğu zararlar her gün birini yakalamaktadır.

Bundan dolayı alınan zayıflama hapları ve kullanılan bilinçsiz ilaçların açmış olduğu sonuçlar yeri geliyor bir çok insanın hayatına mal olmaktadır. Ve bir çok insan zayıflamak için bedel olarak canıyla ödemektedirler. Bundan dolayı acı çehre çayı, günümüzde en çok tüketilen ve doğal bir bitki çayı olduğundan hiçbir riski olmadan zayıflamak isteyenlerin bir numaraları tercihi olmaktadır. 

Günler ilerledikçe kullanım olarak periyodik bir şekilde artarak tüketilen acı çehre çayı, zararları olmayan ve oldukça etkili bir zayıflama amaçlı bitki türüdür. Acı çehre çayı, bir çok insanda aylık olarak minimum 7-8 kilo kadar zayıflatmaktadır. Acı çehre çayı ,metabolizma sistemimizi güçlendirmekte olup yediklerimizin kilo almamıza neden olmasını önlemektedir. Bundan dolayı acı çehre kilo vermenin yanında hemoroid ve kabızlık gibi sindirim sistemleri içinde şifa olmaktadır. Acı çehre çayı bundan dolayı alternatif tıpta şiddetle tavsiye edilen bir tedavi yöntemidir. Acı çehre çayı sindirim sistemlerimizin çalışmasını sağladığından belirtmek gerekirse çok fazla kullanılması da iyi değildir. Çünkü acı çehre çayı çok fazla günlük olarak tüketildiği takdirde sindirim sistemlerin fazla çalışması sonucu sindirim sistemlerin yıpranmasına ve ileride kalıcı rahatsızlık verebilir.

Bundan dolayı günlük maksimum iki bardak kadar tüketilmelidir ve mümkün olduğu kadar düzenli ve periyodik bir şekilde tüketilmelidir. Aksi takdirde bağırsak ve mideniz gibi sindirim sistemlerinizin çok fazla çalışmasına neden olacağından ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Ve dikkat edilmesi bir diğer husus acı çehre çayı tüketildiği takdirde sıvı almanıza dikkat ediniz. Acı çehre vücudunuzun su kaybına neden olabileceğinden acı çehre çayı ile birlikte su tüketiminizi artırın. vücudun su ihtiyacı karşılaşmadığı takdirde bir çok ciddi rahatsızlıklara maruz kalabilirsiniz. Bunun dışında düzenli kullanıldığı takdirde hiçbir yan etkisi olmamaktadır. Ve gözle görülür kilo vermenizi sağlayacaktır. Acı çehre normal olarak standart olarak minimum 6-7 kilo vermenizi sağlayacaktır. İlk kullanmaya başladığınızda zaten bağırsağınız çalıştığının farkına varacaksınız.  Acı çehre ayının kullanımı ve hazırlanışını açıklayacak olursak;

Acı Çehre Çayının Hazırlanışı Ve Günlük Kullanım Miktarı; Acı çehre çayının hazırlanışı oldukça basittir. İlk olarak normal çay yapar gibi çaydanlığınıza suyunu koyarak ocağa indirin ve suyun kaynamasını sağlayın. Kaynamaya yakın zamanda acı çehrenizi atarak normal bir şekilde minimum  5-6 dakika kadar daha kaynamasını sağlayın.

Son olarak hazırlamış çayı en ideal kullanım yöntemi, sabah ve akşamları olmak üzere iki defa günlük birer fincandan iki fincan olarak tüketin. Kilo vermek için ve sindirim sistemlerinizi daha çok çalışmasını sağlamak için sabah kahvaltıdan yarım saat sonra ve akşam yemeklerinizden aynı şekil yarım saat sonra çayınızı tüketiniz. İlk kaynama işleminden sonra tekrardan ısıtabilirsiniz. Hatta acı çehre çayını mümkün olduğunca ılık tüketmeye gayret ediniz. Kesinlikle belirtmiş olduğumuz miktarın dışına çıkmayın Evet belirtmiş olduğumuz gibi acı çehre çayını kullanabilirsiniz.
]]>
Acı Çehre https://www.acicehre.org/aci-cehre.html Sat, 08 Dec 2018 03:09:02 +0000 Acı Çehre, Acı çehre, kilo vermek isteyenlerin ve kilo vermek için alternatif tıpa yönelenlerin bir numaralı tercihidir.Acı çehre, kilo vermenin yanında sindirim sistemlerimizi düzenlemektedir. Sindirim sistemleri organlarımız o Acı Çehre, Acı çehre, kilo vermek isteyenlerin ve kilo vermek için alternatif tıpa yönelenlerin bir numaralı tercihidir.Acı çehre, kilo vermenin yanında sindirim sistemlerimizi düzenlemektedir. Sindirim sistemleri organlarımız olan böbrek, mide, bağırsak, karaciğer vb.. gibi organlarımızı temizlemekte ve hücreleri yenileyerek daha sağlıklı yaşam alanları sunmaktadır. Günümüzde kulanım alanları artmakta olan hazır gıdalar ile birlikte ve spor yapan kesimlerin giderek azalması sonucu istenmeyen kilolar alınmaktadır. Bundan dolayı bir çok zayıflama hapları ve ilaçları türeyerek insan sağlığını tehlikeye sokmaktadır. Çünkü kilo vermek amacıyla piyasada bir çok çeşitte zayıflama hapları ve ilaçları mevcuttur. Ne yazık ki kimseler bu ilaçların nasıl üretildiği hakkında en ufak bir bilgiye sahip değildirler. Bilinçsiz olarak tüketilen ne uyruğu bilinmeyen bu haplar ve ilaçların bilinçsizce tüketilmesinin faturası çok ağır olarak kesilmektedir. Kimi kalıcı hastalıklara maruz kalmakta, kimileri ise bunun bedelini canları ile ödemektedirler. Bundan dolayı, şu anda doğal olarak tüketilen ve tahmini 75 adet farklı tohumdan meydana gelen mucizevi karışım acı çehre doğal olmasıyla güven vermekte ve tüketimi gün geçtikçe artmaktadır. Bununla birlikte hızla tüketimi artan acı çehre şu anda alternatif tıpta bir numaralı ve en çok tercih edilen bitkisel üründür. Acı çehre bilinçli ve düzenli tüketildiği takdirde bir çok yararı mevcuttur. Acı çehre, düzenli olarak ve bilinçli olarak tüketildiği takdirde aylık olarak ilk etapta 5-6 kilo kadar vermektedir. Bunun yanında sindirim sistemlerini çalıştırarak hemoroid ve kabızlık gibi bir çok sindirim sistemleri hastalıklarına çare olmaktadır. Acı çehreyi ilk kullanmada farkı anlayacaksınız. Acı çehre ilk kullanımda mideniz kısımında gurultular meydana gelecektir. Bununda sebebi bağırsaklarınızın çalışmasını direkt olarak sağladığı anlamına gelmektedir. Acı çehrenin bir kaç farklı kullanım yöntemleri mevcuttur. Acı çehrenin kullanım yöntemlerini ve yararları ile zararlarını açıklayacak olursak;Acı Çehrenin Kullanım Yöntemleri; Acı çehrenin genel olarak iki farklı kullanım şekilleri vardır. İlki acı çehrenin çayını hazırlayarak kullanılması bir diğeri ise hap şeklinde iki tane birden atılması ve ardından ılık suyla yutulmasıdır. Acı çehrenin çay şeklinde kullanılması; normal çay yapar gibi suyu çaydanlığa koyduktan sonra suyun kaynamasını sağlayın. Acı çehreyi suyun kaynamasına yakın bir zamanda aktarın suya ve tekrardan kaynamasını sağlayın. Ortalama 5-6 dakika kadar daha kaynadıktan sonra süzerek normal bir şekilde fincanlarınıza aktararak tüketebilirsiniz. Günlük olarak kesinlikle iki fincandan fazlasını tüketmeyin. Aksi takdirde ciddi rahatsızlıklara maruz kalabilirsiniz. Sabah ve akşamları yemekten sonra tüketebilirsiniz. Bir diğer kullanma şekli ise en yaygın kullanma şekli olan suyla tüketilmesi ise; Günlük olarak iki defa kadar maksimum iki tane kadar acı çehreyi ağzınıza atarak hap kullanır gibi yutabilirsiniz. Fakat bu işlem için tükettiğiniz su ılık olmalıdır. Daha çok fayda sağlaması için bu her iki yöntemde de günlük olarak sıvı tüketimini artırın.

Acı Çehre
Acı Çehrenin Yararları; Acı çehrenin en büyük yararı hiç kuşkusuz doğal yollarla zayıflatmasıdır. Acı çehre, doğal yollarla alınan bitkisel zayıflama olarak kullanılır. Toplum tarafından her ne kadar zayıflama ürünü olarak algılansa da en büyük yararı sindirim sistemlerinizi güçlendirmektir. Bunların yanında idrar sökücü ve vücudunuzda ki bulunan mikrop ve toksinleri idrar yoluyla vücuttan atılmasını sağlar. Bunların yanında sindirim sistemleri ile ilgili çoğu hastalıklarda bitkisel tedavi olarak kullanılır. Ayrıca vücuttaki mikropları ve toksinleri temizlemenin yanında vücuttaki hücrelerin yenilenmesini sağlayarak ileri yaşlarda oluşabilecek rahatsızlıklar için önlem almaktadır. Hücrelerin yenilenmesi ile birlikte or]]>